fbpx
KURS ONLINE

Zmniejsz lęk przed porodem w 14 dni  

Jako pierwsza możesz zobaczyć projekt najnowszej edycji kursu! Zobacz co z ekscytacją szykuję dla moich kursantek.  

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Obawiasz się bólu porodowego, zastanawiasz się czy dasz radę?

Nie wiesz czego się spodziewać bo to twój pierwszy poród?

Martwisz się, że coś pójdzie nie tak? Obawiasz się o zdrowie dziecka?

Stresujesz się na myśl o potencjalnych komplikacjach?

Jesteś przytłoczona sprzecznymi informacjami, które otrzymujesz od różnych osób?

A co gdybym Ci powiedziała, że nie musisz się bać porodu? Że z moją pomocą możesz zamienić lęk w dreszczyk emocji i radosne oczekiwanie?

 

Na początek chcę Ci powiedzieć, że cieszę się, że tu jesteś. To zupełnie okej, że masz obawy, że się martwisz. Problem polega na tym, że nikt tych obaw nie rozwiewa, że nie ma z kim szczerze i bez skrępowania porozmawiać. Co z kupą w porodzie? Czy nacięcie krocza boli? Czy dziecko ma się okej? Czy wytrzymam ból?

Czasem dyskretnie próbujemy szukać odpowiedzi, ale jesteśmy zbywane słysząc teksty w stylu „poród trzeba przeżyć” , „tyle kobiet rodzi to i ty dasz radę”, albo w kontekście niepokojących objawów ciążowych „to normalne”. I temat się kończy.

Często nasze obawy są bagatelizowane, zamiatane pod dywan. Nie jesteś tylko brzuchem, który nosi dziecko i ma je urodzić. Mało kto widzi w nas żywe istoty, które mają prawo się bać i potrzebują zaopiekowania i odpowiedzi. Ciąża i poród to czas, kiedy tego zaopiekowania i wsparcia potrzebujemy najbardziej na świecie. 

Kurs to właśnie ten brakujący element wsparcia i informacji. To miejsce, w którym nie ma „głupich” pytań. Możesz pytać o wszystko bez skrępowania  – będziemy pracować w kobiecym gronie i będą tam kobiety takie jak ty. Obawiające się porodu, mające wiele wątpliwości i rozterek. 

A ja jestem po to, żeby te rozterki rozwiać. Zaopiekować się twoimi obawami, odpowiedzieć na nurtujące pytania i pokazać Ci, że poród może być dobrym doświadczeniem. 

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Cześć, jestem Paulina

i mam magiczną moc – pomagam oswajać lęk przed porodem. 

Kiedy byłam w ciąży zakopałam głęboko moje wszystkie lęki i liczyłam, że tam pozostaną. Stwierdziłam, że skoro tyle kobiet rodzi to i ja „zacisnę zęby” i dam radę. Po co mi szkoła rodzenia, lepiej nie wiedzieć co przede mną – myślałam. Kiedy poród się rozpoczął obawy uderzyły we mnie ze zdwojoną siłą – tak mocną, że nie chciałam pojechać do szpitala. Przez paraliżujący strach, który mi wtedy towarzyszył mój poród był długi i wymagający.

Dziś wiem, że przez takie podejście straciłam szansę na wspaniałe doświadczenie jakim jest poród bez lęku. Dodatkowo zaserwowałam mojemu dziecku ogromny poziom stresu – w porodzie tak samo jak w ciąży maluch odczuwa nasze emocje. Wita świat zalany adrenaliną zamiast oksytocyną (hormonem miłości).

Skąd to wiem? Bo teraz pracuję z kobietami w ciąży, a także towarzyszę przy porodach.  Po porodzie czułam, że to nie tak powinno wyglądać, że czegoś tam zabrakło. Zaczęłam dużo czytać, zbierać informacje (lepiej późno niż wcale)  i ZAKOCHAŁAM SIĘ W PORODACH . Zostałam doulą i instruktorką szkoły rodzenia. Postanowiłam, że będę wspierać kobiety takie jak ja wtedy. Potrzebujące wsparcia, wysłuchania, zrozumienia. Pokażę Ci, że poród może być dobrym doświadczeniem. Podpowiem co zrobić, żeby czekać na niego ze spokojem.

p.s ja na mój kolejny poród już czekam z ekscytacją (chociaż nie jestem w ciąży)

o kursie

Co znajdziesz wewnątrz kursu: „Zmniejsz lęk przed porodem w 14 dni?”

1. Spotkanie na żywo nr I (1,5h )

ZACZYNAMY PRZYGODĘ :

Sesje ZOOM to mój ulubiony rodzaj pracy z kursantkami. W trakcie pierwszego spotkania omówimy szczegółowo najczęstsze obawy dotyczące porodu (m.in pęknięcie/nacięcie krocza, krew i kupa w porodzie, awaryjne cesarskie cięcie, owinięcie pępowiną itp.) Uwaga! Przed kursem, każda uczestniczka może podesłać mi swoje obawy dot. porodu i także je omówię (zachowam Twoja anonimowość jeśli będziesz chciała). . Pogadamy o oznakach zbliżającego się porodu, nauczę Cię jak liczyć skurcze i podpowiem kiedy jest dobry czas na jazdę do szpitala. Omówimy też najczęstsze porodowe mity! Jeśli nie możesz wziąć udziału na żywo otrzymasz link do nagrania (będzie dostępne jeszcze przez dwa tygodnie po zakończeniu kursu)

2. Spotkanie na żywo nr II (1.5h)

NA TO CZEKASZ:

Na drugiej sesji poruszamy jeden z najbardziej pożądanych tematów. Ból w porodzie. A to temat, który omawiam „do bólu” i bardzo szczegółowo. Przejdziemy przez naturalne i farmakologiczne metody łagodzenia. Poznasz wiele prostych metod łagodzących ból, ale także opowiem o znieczuleniu zewnątrzoponowym i innej farmakologii. Dzięki temu podczas porodu będziesz mogła poszukać najlepszego dla siebie rozwiązania (i bezpiecznego dla dziecka). Poruszę też fantastyczny temat (a bardzo często pomijany i niedoceniany) – hormony w porodzie. Bo to one robią prawie całą robotę i wpływają na nasz poród. Znajomość i zrozumienie ich działania to jeden z kroków do dobrego porodu. Jeśli nie możesz wziąć udziału na żywo otrzymasz link do nagrania (będzie dostępne jeszcze przez dwa tygodnie po zakończeniu kursu). 

3. Workbook "Zmniejsz lęk przed porodem"

 KOLEJNY KROK DO OSWOJENIA Z LĘKIEM

Workbook jest istotnym elementem całego kursu i procesu zmniejszania lęku. Otrzymasz go jeszcze przed kursem – po zaksięgowaniu wpłaty na koncie. To 30 stron ćwiczeń i wskazówek do pracy własnej. Możesz, ale nie musisz go drukować. Workbooka wypełniasz we własnym tempie, nikt go nie sprawdza, nie ma w nim dobrych i złych odpowiedzi. Dodatkowo workbook uzupełnia się z kursem mailowym. Ma on na celu poprowadzić Cię przez proces zmniejszania lęku i oswaja się z porodem. A jeśli coś w workbooku będzie niejsane, zawsze możesz do mnie napisać. 

4. Kurs mailowy - Odczaruj poród

KOPALNIA WIEDZY:

Jak napisała jedna z kursantek „Zarówno kurs mailowy jak i workbook jest kopalnią wiedzy!” . Kurs mailowy utrwali, a także poszerzy zdobyte już informacje. Nowego maila będziesz otrzymywać co drugi dzień, żeby mieć czas na spokojnie i bez pośpiechu zapoznać się z treściami. Mail będzie wpadał na twoją skrzynkę około godziny 20.00. W weekend robimy przerwę na odpoczynek. Myślę, że mogę zdradzić Ci dwa maile (ale reszta to niespodzianka):
1. Skąd się biorą traumatyczne historie porodowe
2. Gdzie i jak szukać rzetelnych informacji o porodzie

5. Zamknięta grupa tylko dla kursantek

WSPARCIE I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

Tu także będzie się działo. Zdecydowałam, że stawiamy na babski klimat. Dlatego ta edycja kursu jest tylko dla kobiet. W żeńskim gronie większości z nas łatwiej się otworzyć. Na grupie znajdziesz kobiety takie jak ty – mające obawy, szukające pytań i odpowiedzi. Kierujemy się zasadami – nie oceniamy innych, nie ma „głupich” pytań, i to okej że mamy różne potrzeby w porodzie i rożne lęki. To także dobre miejsce do zadawania pytań, dzielenia się doświadczeniami.

6. Live'y na grupie

OD TECHNICZNEJ STRONY

Na grupie pojawią się dwa live’y. Pierwszy będzie live’m powitalnym, w którym wyjaśnię jak będziemy pracować, na czym będziemy się skupiać itp. Taki przewodnik po kursie (a, że kilka lat pracowałam jako pilotka wycieczek to jestem dobra w oprowadzaniu) . Tu też przemycę temat lęku w porodzie i w jaki sposób kurs pomoże Wam zmniejszyć lęk. Drugi live będzie dotyczył planu porodu. Opowiem jak go napisać, jakie kwestie poruszyć , co powinien zawierać. W kursie mailowym otrzymacie też przykładowym plan porodu.

7. Sesja Q&A

WISIENKA NA TORCIE

Na zakończenie kursu planuję sesję pytań
i odpowiedzi tzw. Q&A. Chcę mieć pewności, że dzięki kursowi Twoje pytania i wątpliwości zostały rozwiane. Że kończysz kurs zaopiekowana i zadowolona. Być może w trakcie kursu, pracy z workbookiem pojawią się pytania, o których wcześniej nie myślałaś. Sesja Q&A ma za zadanie pozamykać wszelkie wątpliwości.

BONUSY

W tej edycji przygotowałam dla Ciebie coś ekstra!

BONUS 1: Niezbędne elementy szkoły rodzenia

PORÓD, POZYCJE PORODOWE I ODDECH

W ramach kursu przemycę także elementy szkoły rodzenia. I nie, nie będzie to opieka nad noworodkiem, czy zmiana pieluszek. W tym kursie skupiamy się na porodzie. Przejdziemy przez poród krok po kroku . Omówię każdy z trzech okresów i opowiem, czego się możesz się w nich spodziewać. Poznasz także pozycje porodowe oraz techniki oddechowe.

BONUS 2: Dwie relaksacje

ZADBAJ O SIEBIE

Dwa nagrania relaksacyjne w formacie mp3 przeznaczone dla kobiet w ciąży. Badania naukowe potwierdzają wpływ relaksacji na zmniejszenie stresu, napięcia i lęku. Sprawdzisz czy słuchanie relaksacji sprawdza się w twoim przypadku. Nagrania relaksacyjne można także wykorzystać podczas porodu.

BONUS 3: E-book "Poród Naturalny" K.Oleś

IDEALANE UZUPEŁNIENIE KURSU

Moim zdaniem, jedną z najlepszych na polskim rynku książek o porodzie. „To książka która pozwala zrozumieć to, jak rodzi się dziecko i co dzieje się z ciałem kobiety w trakcie porodu. Umożliwia świadome przygotowanie siebie, partnera oraz środowiska, w którym będziesz rodzić. Kartę podarunkową z kodem do pobrania ebooka ze sklepu dostaniesz po zaksięgowaniu wpłaty na koncie

PODSUMOWUJĄC

Co otrzymasz dołączając do kursu:
„Zmniejsz lęk przed porodem w 14 dni „?

2 grupowe, interaktywne spotkania na żywo przez aplikację ZOOM
Workbooka "Zmniejsz lęk przed porodem"
Kurs mailowy - Odczaruj poród
i
Materiały pdf oraz checklisty, które usytematyzują wiedzę
I
Dostęp do nagrań w trakcie kursu i 2 tygodnie po nim
Dostęp do zamkniętej grupy tylko dla kursantek
Gwarancję zwrotu pieniędzy do 3 dni po wystartowaniu kursu
Dwa live'y na fb oraz sesję Q&A
3 wyjątkowe bonusy
Wsparcie i fantastyczną atmosferę bez wychodzenia z domu
JEŚLI MASZ JAKIEŚ PYTANIA NAPISZ

paulina@dobryporod.com  

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Copyright 2020 | Projekt Monika Filarowska